«سرزمین رها» در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود/ سفارت یونان به رغم دعوت جشنواره المپیا از دادن ویزا خودداری کرد!

سینماپرس: بهروز رشاد تهیه کننده سینما صبح امروز از اکران فیلم سینمایی «سرزمین رها» در گروه هنر و تجربه خبر داد.Karanfilmco

وی  در گفتگو با خبرنگار سینماپرس در مورد فعالیتهای اخیر خود گفت: به تازگی پروانه نمایش فیلم سینمایی «سرزمین رها» به کارگردانی فرهاد مهرانفر را دریافت کرده ایم و علیرغم اینکه قرار بود شکوفا فیلم  به مدیریت داریوش بابائیان این فیلم را به نمایش عمومی درآورد در نهایت تصمیم براین شد تا این فیلم را برای اکران به گروه هنر و تجربه بسپاریم.

این تهیه کننده سینما در ادامه افزود: این فیلم در جشنواره المپیا (در کشور یونان) در بخش رقابتی پذیرفته شد اما به تهیه کننده و نویسنده فیلم نامه برای شرکت در این فستیوال ویزا ندادند و این بسیار عجیب است به عواملی که خودشان دعوت می کنند ویزا نمی دهند.

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «سرزمین رها» آخرین اثر سینمایی فرهاد مهران‌فر و به تهیه کنندگی بهروز رشاد است. فیلم برداری این اثر با نام موقت «بر بال‌های خیال» در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ آغاز شد و سپس به «سرزمین رها» تغییر نام یافت.

بنابراین گزارش، فیلم روایتگر سفر خیالی یک پدر و دختر به نا کجا آبادی در دل طبیعت است. پدر سرگشته و پرسشگر، نمایشی خیالی و دونفره را با همسر خود بازی می‌کند و سعی دارد کنکاشی در آثار هنری‌اش داشته باشد. آثاری که برآمده از تلاش برای بقا و زیستنی شعورمندانه در مقابله با جبر هستی است.  . این فیلم نیز در جشنواره کودک اصفهان در سال جاری شرکت داشته و دیپلم افتخار بهترین بازیگر به رها بدر طالعی تعلق گرفت

رشاد در ادامه در مورد فیلم سینمایی «مثل زندگی» نیز گفت: این فیلم آماده نمایش است و ما برای این فیلم فرم حضور در جشنواره را پر کرده ایم و در صورت تائید هیئت انتخاب اولین نمایش این فیلم در بخش فیلم اولی های جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

تهیه کننده «زمانه» گفت: مسعود دلجو ساخت موسیقی و سحر حسینی فرد  نیز صداگذاری این فیلم را انجام دادند.

برپایه این گزارش، در خلاصه داستان این فیلم آمده است: چند جوان شهرستانی در صدد ساخت یک فیلم سینمایی هستند. این گروه با چندین بازیگر و دست اندرکار سینما تماش می گیرند اما کسی جوابگو نیست. آنها تصمیم می گیرند خودشان با کمک دوستان فیلم را بسازنند.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از:

تهیه کننده : بهروز رشاد، کارگردان : نادر معصومی، فیلمنامه : مجید فهیم خواه، سرمایه گذار: الهه گل محمدی، دستیار کارگردان: معین رضایی راد، گریم : مهدی صیاد ، ماریا عموئی، صدابردار: علی محزون، تدوین : محمد زارعی، موسیقی : مسعود دلجو (گروه مونهد)، مدیر فیلمبرداری : نادر معصومی، صداگذار: سحر حسینی فرد، طراح صحنه و لباس : الهه گل محمدی، دستیار طراح صحنه و لباس : شیوا شاه سیا، مدیر روابط عمومی : فریده کاتوزیان. عکاس : ادنا راستی مهر، مدیر تدارکات: علی اره چی، مدیر تولید: بهروز رشاد،  منشی صحنه: الناز ضیاء، فیلمبرداران: داوود اشرفی، فرهاد ربیعی، مهدی پژمان،دستیاران فیلمبردار: نیما دانشمند ، پویان صادقی، علی آزادی خواه، پشتیبانی خدمات فنی: شرکت راش فیلم گیلان.

بازیگران : حسام حسینی، میلاد حسین نژاد، امیر محمد صفری،  مقداد شیرزاد، شهرزاد جعفری، ستاره موسوی، الناز ضیاء، آرزو طاهری، آرمین حکیمی، الناز ابروش،  افسون غمگسار، سپینود حساس، با حضور: محمد رضا یکرنگ صفاکار، عباس سندی،  وحید فخر موسوی، فریبرز همایون.محصول شرکت سینمائی کارن فیلم.

بنابراین گزارش، بهروز رشاد فیلم سینمایی «دامنه های سفید» به کارگردانی ابراهیم معیری را نیز در نوبت اکران سینماها دارد.