نمایش “بر بالهای خیال” از چین تا یونان

این جشنواره از تاریخ 8 آذر ماه در شهر پیرگوس ، یونان آغاز به کار خواهد نمود و تا تاریخ 15 آذر ماه ادامه خواهد داشت.2-1-2014112401923
این جشنواره رقابتی بوده و دارای 4 بخش می باشد: 1- فیلمهای بلند داستانی 2- فیلم های کوتاه  3- فیلم های انیمیشن کوتاه 4- کودکان و مستند فیلم ” بربالهای خیال ” در بخش رقابتی فیلمهای بلند داستانی ، و به عنوان تنها نماینده کشورمان در این دوره از جشنواره حضور خواهد داشت.در این بخش 12 فیلم از 13 کشور دنیا حضور دارند کشور هایی همچون کانادا ، سوئیس ، اتریش ، لتونی ، رومانی ، المان ، فرانسه ، هند ، فنلاند ، سوئد، ایران، بلژیک و تایوان.
جایزه و تندیس این جشنواره “کوتینوس ” که به زبان یونانی به معنای تاج زیتون وحشی می باشد به برترین فیلم این بخش اهدا می گردد.
این دومین حضور بین المللی این فیلم پس از شرکت در جشنواره خروس طلایی چین خواهد بود. فیلم در تاریخ 8 آذر ماه، روز افتتاحیه جشنواره، به عنوان نخستین اثر بخش مسابقه فیلمهای بلند داستانی به اکران در خواهد آمد.
فیلم ” بر بالهای خیال” آخرین اثر فرهاد مهرانفر داستان  بهرام، کارگردان تئاتر و نمایشنامه‌نویس است که به همراه دختر معلولش رها به سفری شهودی در دل طبیعت می‌روند. آنها نزد خانواده‌ای غریب درآبادی متروکه‌ای ساکن می‌شوند. بهرام سعی در نگارش اثری در این خلوت طبیعت دارد. در نهایت مضمون نمایشی که بهرام می‌نویسد انعکاسی از زندگی خودش می‌شود. این فیلم در ارتفاعات استان گیلان فیلمبرداری شده است. تهیه کننده این اثر بهروز رشاد  وعرضه بین المللی فیلم به عهده موسسه رسانه های تصویری است.